Alla bilder Skriv ut
Utrustningslista
Tiara 3000 Open 2007 med dubbla 6-cylindriga Cummins Diesel. Betald båtplats i Gryt finns för säsongen 2022Säljes av första ägaren, Alltid varvsskött och vinterförvarad i hall. Ägararen kan tänka sig ett byte mot en 38-fots el större segelbåt.
Tiara 3000 Open är en 31-fots motorbåt med hög kvalitet där komfort och prestanda är lika viktigt. Båten är byggd på familjeägda S2 Yachts i USA och såld i Sverige av den svenska agenten för modellen. Här får du den perfekta kombinationen av lyxig semesterbåt och offshore båt. Den som väljer denna Tiara som är fullutrustad med allt som gick att beställa plus lite till, värdesätter ett påkostat utförande och hög komfort lika mycket som stabilitet, säkerhet och kvalitet. Utseendemässigt möts här traditionella värden och ny design med ett lyckat resultat. Väl ombord upplevs den som en lyxig och påkostad båt med väl tilltagna utrymmen för social samvaro och passar bra för ett härligt avkopplat båtliv där det är lätt att njuta av semestern i goda vänners lag.
FAKTA Tillverkare: S2 Yachts Längd:9,3m Bredd:3,8m Djupgående: 0,8m Deplacement:5600 Motor: Dubbla Cummins diesel, 6-cyl Dieseltank: 790 lit Vattentank: 120lit Varmvattenberedare Septitank
UTRUSTNING För komplett utrustningsspecifikation, se PDF-fil ovan. Nedan följer några exempel på utrustning Navigationssystem Raymarine Flir Värmekamera (kamera för dag och natt) WiFi yacht router proffesional AIS klass A, Mcmurdo Diesel generator Onan Victron kombi laddare/inverter
|
|
070-720 42 20
niklas.gustafsson@batagent.se
Läs mer om Niklas Gustafsson
Intresseanmälan
Finansiering med Swedbank
Vi kan erbjuda bra finansiering genom Swedbank Finans. Vi kan ofta låna ut upp till 80% av köpeskillingen med båten som säkerhet.
|